Потреби України в зовнішньому фінансуванні на 2025 рік повністю покрито завдяки підтримці міжнародних партнерів та ефективному управлінню бюджетом. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, підбиваючи підсумки роботи уряду у фінансовій сфері.
За його словами, уряд успішно залучає ресурси для покриття бюджетного дефіциту за допомогою зовнішньої допомоги та внутрішніх запозичень. У квітні цього року загальний фонд держбюджету отримав надходжень майже на 275 млрд грн, а з початку року – понад 856 млрд грн. Це кошти, зібрані з податків, акцизів, митних платежів та інших надходжень.
Шмигаль підкреслив, що 26% валового внутрішнього продукту буде спрямовано на сектор безпеки й оборони, а пріоритетними для цивільного бюджету залишаються соціальні статті: медицина, освіта, пенсії та заробітні плати. «Це базові речі, які ми фінансуємо за будь-яких обставин», – наголосив він.
Водночас, незважаючи на позитивну динаміку, Україна поки не досягла остаточної домовленості з власниками боргових зобов’язань на суму $2,6 млрд. Переговори, які відбулися цього тижня у Вашингтоні, завершилися без конкретного результату.
Раніше Міжнародний валютний фонд під час весняних зустрічей (Spring Meetings-2025) надав українському уряду низку рекомендацій щодо формування бюджету на 2026 рік, зокрема про доцільність підвищення окремих податків задля забезпечення стабільних доходів.
Окрім того, нещодавно Кабінет міністрів України затвердив угоду з Японією в межах ініціативи G7 Extraordinary Revenue Acceleration (ERA), що дозволить залучити додатково близько $3 млрд фінансування.
МВФ також оновив свій прогноз щодо курсу гривні до 2030 року, дещо покращивши очікування для нацвалюти, але водночас зменшивши оцінку зростання економіки України у 2025 році.
Залишити коментар