В Україні стрімко зростає кількість жінок, які здобувають фах у сферах, традиційно вважаних «чоловічими». Державна служба зайнятості реалізує експериментальний проєкт, що відкриває нові можливості для жінок і сприяє ліквідації кадрового дефіциту в технічних професіях.
Наразі до ініціативи вже долучилися 300 українок, які проходять навчання на спеціальностях, серед яких робота на верстатах, водіння тракторів, управління навантажувачами тощо. Програма фінансується коштом Фонду соціального страхування на випадок безробіття і має чіткі обмеження по вартості курсів.
Список професій стає дедалі ширшим
Проєкт охоплює 31 спеціальність, які донині переважно залишались «чоловічими». Серед них:
- водійка трамвая чи тролейбуса,
- машиністка крана,
- слюсарка з ремонту автотранспорту,
- майстриня з діагностики та налагодження електроніки,
- трактористка.
Жінки можуть безоплатно пройти навчання, якщо його вартість не перевищує 30 280 грн (10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб). У разі перевищення цієї суми решту витрат покриває або роботодавець, або сама учасниця програми.
Попит у регіонах і зацікавлення бізнесу
Найбільше підтримали ініціативу роботодавці з Житомирської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської та Полтавської областей. Саме тут спостерігається активне залучення компаній до навчального процесу і пропозицій з працевлаштування.
Програма орієнтована не лише на перекваліфікацію, а й на забезпечення реального доступу до робочих місць. Відтак учасниці можуть одразу після завершення навчання претендувати на вакансії, які традиційно були недоступними або рідкісними для жінок.
Як долучитись до програми
Роботодавці можуть подавати заявки на участь як через офіційний сайт Державної служби зайнятості, так і безпосередньо у центрах зайнятості за місцем розташування.
Експериментальна програма демонструє позитивну динаміку — вона не лише долає гендерні бар’єри на ринку праці, а й допомагає закривати дефіцит кадрів у ключових виробничих галузях.
Залишити коментар