Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив про вислання з країни двох представників угорської дипломатичної місії. Рішення ухвалене у відповідь на аналогічний крок Угорщини та дії, що суперечать інтересам української держави.
«Двоє угорських дипломатів повинні покинути Україну протягом 48 годин. Ми щойно викликали посла Угорщини та вручили йому відповідну ноту протесту», – повідомив Сибіга.
Очільник МЗС підкреслив, що дії Києва є дзеркальною відповіддю на дії Будапешта, і засновані на принципі взаємності та захисті національних інтересів.
Передісторія конфлікту
9 травня Служба безпеки України вперше в історії держави викрила агентурну мережу, яка діяла на користь воєнної розвідки Угорщини. За даними слідства, шпигуни займалися збором інформації про військову інфраструктуру та обороноздатність Закарпатської області, а також аналізували настрої місцевого населення щодо можливих дій угорських військ на території регіону.
Усім затриманим суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Реакція Будапешта не забарилася: міністр закордонних справ Петер Сійярто звинуватив Україну в «антиугорській пропаганді» та вирішив вислати двох українських дипломатів.
Політичний підтекст
Напруга між Києвом і Будапештом триває не перший рік, але останні події суттєво поглибили дипломатичну кризу. Додаткового резонансу ситуації надали заяви прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який неодноразово висловлював сумнівні тези щодо територіальної цілісності України.
Зокрема, Орбан публічно називав частину Закарпаття «давньою угорською землею» та скаржився, що саме громадяни Угорщини гинуть на війні, яку він намагається формально обходити стороною в рамках політики «нейтралітету».
З огляду на події останніх днів, українсько-угорські відносини опинилися під новим випробуванням, а дипломатичні кроки сторін вказують на подальше загострення міждержавної напруги.
Залишити коментар