Головна Місто У Києві назвали найбільших боржників за тепло та гарячу воду: суми сягнули майже 400 тисяч гривень
Місто

У Києві назвали найбільших боржників за тепло та гарячу воду: суми сягнули майже 400 тисяч гривень

Поділитися
Поділитися

Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» оприлюднило дані про найбільші борги киян за послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання. Станом на початок травня сукупна заборгованість населення перевищила 7 млрд грн. Про це повідомив директор структурного підрозділу «Енергозбут» Костянтин Лопатін.

За словами Лопатіна, більшість мешканців столиці справно сплачують рахунки, однак є і такі, хто роками ігнорує платіжки. При цьому серед боржників є власники елітного житла та кількох квартир, які мають фінансові можливості для оплати послуг, але цього не роблять.

Рекордсмени серед боржників

У топі боржників опинилися два об’єкти елітної нерухомості:

  • Квартира площею 175 кв. м на проспекті Володимира Івасюка, 24 — борг понад 310 тис. грн. Разом зі штрафними санкціями у розмірі 48 тис. грн загальна сума становить майже 360 тис. грн.
  • Житло площею 171 кв. м на Дніпровській набережній, 14-Б — борг складає 330 тис. грн, а разом із пенею понад 50 тис. грн — загальна сума перевищує 380 тис. грн.

У таких випадках «Київтеплоенерго» одразу передає справи до суду. Якщо рішення буде ухвалене на користь підприємства, боржник зобов’язаний сплатити не лише основну суму, а й додатково 10% виконавчого збору. В окремих випадках кінцева сума стягнення може зрости на 25% від початкового боргу.

Під загрозою — арешт майна

У разі невиконання судового рішення добровільно, до боржників можуть застосовуватись примусові заходи — арешт банківських рахунків, нерухомості та іншого майна. Водночас у «Київтеплоенерго» нагадують про можливість реструктуризації заборгованості, якою охоче користуються відповідальні мешканці.

У підприємстві наголошують, що тарифи на тепло залишаються незмінними з 2018 року і наразі покривають лише 50-55% від реальної собівартості послуг. Це створює значне навантаження на фінансову стабільність компанії, особливо в умовах воєнного часу.

Поділитися

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті
Місто

«Це була ніч страху»: письменниця Лада Лузіна про масовану атаку на Київ

Українська письменниця Лада Лузіна поділилася емоційною реакцією на нічну атаку російських військ...