У ніч проти 11 травня Росія вкотре продемонструвала суперечливість своєї риторики. Президент РФ Володимир Путін заявив про прагнення до «прямих переговорів» з Україною, одночасно з цим російські війська атакували Київщину дронами-камікадзе. Крім того, стало відомо про офіційне визнання участі північнокорейських військових у війні проти України, а Сполучені Штати погодили передачу Києву нового озброєння. Про головні події ночі – далі у матеріалі.
Путін запропонував переговори після звинувачень України
У своєму пізньому зверненні до ЗМІ російський диктатор знову переклав відповідальність за війну на Київ. Путін стверджував, що Україна зірвала великоднє перемир’я, а також наносила удари по об’єктах енергетичної інфраструктури. Водночас він оголосив про готовність провести прямі переговори з українською стороною у Стамбулі 15 травня.
Такі заяви прозвучали на тлі чергової хвилі ракетних і дронових атак, які Росія здійснила буквально за лічені години після промови Путіна.
Дрони після «мирних» слів
Незабаром після заяв про переговори Росія атакувала Україну дронами Shahed. У Києві та області працювала ППО, частину безпілотників вдалося знищити. Останні кілька днів до цього ворог утримувався від масованих атак, імовірно, з огляду на так зване «перемир’я» 9 травня. Проте обстріли прикордонних територій не припинялися ні на день.
Атака 11 травня стала сигналом: Кремль не збирається дотримуватись жодного припинення вогню, попри міжнародні заклики та заявлену «готовність до миру».
Путін визнав участь КНДР у війні
У ході пресконференції Володимир Путін уперше відкрито подякував Північній Кореї за участь у бойових діях проти України. Він згадав військових КНДР серед представників 13 країн, які брали участь у параді на Червоній площі. Таким чином Кремль офіційно визнав присутність іноземного військового контингенту у своїх збройних силах.
США дозволили передачу потужного озброєння
Американська влада схвалила передачу Україні понад 200 одиниць озброєння з арсеналів ФРН. До пакета входять 125 далекобійних артилерійських ракет та 100 зенітних ракет до систем Patriot. Про це повідомило видання The New York Times з посиланням на представника Конгресу США.
Навіть попри те, що боєприпаси фізично перебувають у Європі, їх експорт потребував дозволу з Вашингтона, оскільки зброя вироблена у США.
ЄС погрожує санкціями через «Північний потік-2»
На тлі нових атак Європейський Союз розглядає ймовірність застосування нових економічних санкцій проти Росії. Зокрема, мова йде про можливе повне блокування газопроводу «Північний потік-2», якщо Кремль відмовиться від запропонованого 30-денного припинення вогню або знову його порушить.
Про це повідомило The Wall Street Journal з посиланням на джерела в Єврокомісії. Обговорення відбулося під час зустрічі Урсули фон дер Ляєн з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцем. Для остаточного рішення потрібна згода всіх держав-членів ЄС.
Британія готується до відновлення авіасполучення
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про початок підготовки до запуску авіарейсів в Україну одразу після укладання домовленостей про припинення вогню. За його словами, цей крок стане важливим сигналом для інвесторів і дасть поштовх економічному відновленню країни.
«Це потребує часу, але стане надзвичайно важливим кроком у відбудові української економіки, зміцненні довіри інвесторів і допоможе возз’єднати сім’ї, яких війна змусила розлучитися», – наголосив Стармер під час виступу в Києві.
На тлі нових військових провокацій РФ міжнародна підтримка України не слабшає. Водночас Кремль продовжує маніпулювати темою миру, одночасно ведучи активні бойові дії та розширюючи союзницьке коло серед авторитарних держав.
Залишити коментар