Європейський Союз розглядає можливість повного блокування газопроводу «Північний потік-2» у разі, якщо Росія відмовиться погодитися на запропоноване 30-денне перемир’я. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дипломатичні джерела.
За даними видання, питання посилення енергетичних санкцій обговорили під час зустрічі президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн і новообраного канцлера Німеччини Фрідріха Мерца в Брюсселі. Сторони погодилися, що у разі зриву мирних ініціатив з боку Кремля необхідно вжити рішучих заходів, зокрема – заблокувати проєкт, який так і не був введений в експлуатацію з 2021 року.
Для ухвалення такого рішення необхідна згода всіх країн-членів ЄС. Тим не менш, фон дер Ляєн і Мерц наголосили на необхідності продемонструвати Москві єдність і рішучість у відповідь на відмову від деескалації.
Росія натякала на відновлення роботи газопроводу
WSJ зазначає, що російські посадовці вели неофіційні перемовини із представниками США, намагаючись просунути ідею часткового відновлення функціонування «Північного потоку-2». Проте можливе запровадження нових санкцій ЄС унеможливлює подібні ініціативи.
Зі свого боку, фон дер Ляєн також заявила про намір посилити санкційний тиск на Росію, включивши до списків додаткові судна, що використовуються для експорту російської нафти. Це рішення підтримує Велика Британія, яка вже раніше оголосила аналогічні обмеження.
Газопровід залишається під санкціями з 2022 року
Нагадаємо, «Північний потік-2» так і не почав функціонувати. Німеччина зупинила його сертифікацію перед самим повномасштабним вторгненням Росії в Україну у лютому 2022 року, а США наклали санкції на компанії, пов’язані з проєктом.
26 вересня 2022 року на газопроводі сталися вибухи, які призвели до пошкодження труб біля острова Борнхольм у Балтійському морі. Внаслідок інциденту стався масштабний витік газу в економічних зонах Данії та Швеції. Пізніше низка джерел, включно з The Wall Street Journal, повідомили, що підрив могли здійснити представники України.
Залишити коментар